Střechy na klíč
Velká část lidí na střechu nahlíží především jako na krytinu. Při výběru střešní krytiny se ovšem neřiďte pouze estetickou stránkou a cenou. Faktory ke zvážení jsou zejména hmotnost a životnost střešní krytiny.
Použitelnost střešní krytiny pro daný sklon střechy
Právě podle hmotnosti střešní konstrukce budete volit mezi lehkými střešními krytinami (do 25 kg/m²) – plechové, vláknocementové, plastové střešní krytiny a asfaltové šindele – a těžkými střešními krytinami (nad 25 kg/m²) – pálené, betonové a břidlicové střešní krytiny.
Krov neboli nosná konstrukce střechy
Krov má za úkol přenášet zatížení střešního pláště (krytina, sníh, vítr apod.) na svislé nosné konstrukce stavby. Klasická forma krovu je konstrukce z masivního dřeva. Nejčastěji se provádí z běžného stavebního řeziva, ale stále častěji se dělá i ze sušených a lepených KVH či BSH profilů. Na krov dále aplikujeme laťování obvykle z latí 6/4 nebo bednění z prken či z OSB desek (dle typu krytiny a skladby střešního pláště).
Zateplení střechy
Kvalitní tepelná izolace je schopna ušetřit nemalé náklady za energie. Plní funkci nejenom tepelně-izolační, ale také protipožární a protihlukovou. V rámci realizace střechy umíme střechu také zateplit. Při výběru tepelné izolace se budeme rozhodovat mezi několika typy tepelné izolace, stejně jako jejím umístěním. Přesné množství a sílu izolace by měl určit projektant při návrhu realizace – samozřejmě i tady můžeme čerpat z bohatých zkušeností – poradíme Vám.